• +420 461 612 774
 • zs.morasice@tiscali.cz
 • Morašice 27, 569 51 Morašice
 • Aktuality

  Zeměpisná olympiáda 2023

  Zeměpisná olympiáda

  Koncem ledna 2023 proběhla na naší škole zeměpisná olympiáda. Soutěžilo se ve třech kategoriích a celkem se zapojilo 18 žáků 2. stupně. První část zeměpisné olympiády byla zaměřena na práci s atlasem a vyhledávání informací v různých tematických mapách, druhá testová část, prověřila geografické znalosti soutěžících. V kategorii A žáků 6. ročníků si nejlépe vedli Anna Hlavičková, Anežka Dvořáková a Daniel Válek, v kategorii B žáků 7. ročníků dosáhli nejlepších výsledků Jan Tichý, Jakub Dušek a Matěj Rejman, v kategorii C žáků 8. a 9. ročníků Rostislav Dušek, Sebastian Záleský a Lukáš Mach. V okresním kole soutěžící museli navíc v praktické části prokázat dovednosti při vyhledávání a zpracování informací a v propojování znalostí z různých oborů.

  V okresním kole naši školu velmi dobře reprezentovali Anička Hlavičková, Jan Tichý a Rostislav Dušek, kde všichni tři obsadili ve svých kategoriích šesté místo, Jan Tichý a Rostislav Dušek se současně stali úspěšnými řešiteli okresního kola.

  Do krajského kola postoupil Rostislav Dušek a naši školu reprezentoval 29.3. 2023 v Pardubicích.

   

  Všem soutěžícím děkujeme za účast a postupujícím gratulujeme.

  Mgr. I. Nováková, uč. Z