• +420 461 612 774
 • zs.morasice@tiscali.cz
 • Morašice 27, 569 51 Morašice
 • Zdravé dny 2024

  Zdravé dny  2024

  Ve dnech 9. – 10.května 2024 proběhl ve škole již tradiční projekt Zdravé dny.

  Program ve čtvrtek zahájila kontrola „zdravé svačinky“. Všichni museli ukázat, kolik druhů ovoce, zeleniny a jiných zdravých dobrot si dají ten den ke svačině. A že se někteří opravdu snažili….

  V dalším programu byly dopoledne pro žáky 1.i 2.stupně připraveny různé aktivity spojené se zdravým životním stylem a prevencí rizikového chování. Během dne se zúčastnili se různých besed, přednášek, zážitkových programů s odbornými lektory- Vlastní bezpečí, Návykové látky, Plavba po online moři, Wellbeing – stres a práce s časem, Wellbeing – zvládám svoje trápení, zahráli si hru Cestou nevydanou o rozhodování se v životě. Měli možnost si zacvičit jógu a také se věnovali nácviku první pomoci. Třešničkou na dortu byla zajímavá beseda s handicapovaným sportovcem pane Janem Tománkem, profesionálním triatlonistou. Velmi poutavě všem vyprávěl o svém životě, sportování a překonávání překážek.

  Druhý den – pátek zahájila ve třídách společná snídaně, kterou si žáci v jednotlivých třídách společně připravovali. Pochutnali si pak společně u jednoho velkého stolu např. na vaflích, palačinkách, ovoci atd. Po dobré snídani čekalo všechny žáky naší školy sportovní dopoledne na hřišti – již tradiční morašický čtyřboj – sportovní soutěž žáků v rámci jednotlivých tříd. Sportovní disciplíny byly pestré –házení frisbee, hod oštěpem, člunkový běh, trefování plechovek, slalom s tyčemi, skoky snožmo, shazování pyramidy, hod granátem na cíl. Starší žáci absolvovali navíc i přednášku o sebeobraně, dokonce si mohli některé chvaty vyzkoušet.

  Všechny aktivity byly velmi zajímavé a určitě přínosné, o čemž svědčí i kladné hodnocení žáků. Určitě si odnesli nové informace, poznatky a zážitky, které přispějí k tomu, aby žili zdravěji, a to, co se týká jak zdraví fyzického, tak i zdraví duševního a jejich sociální pohody.

  Mgr. Jana Renzová, organizátorka akce