• +420 461 612 774
 • zs.morasice@tiscali.cz
 • Morašice 27, 569 51 Morašice
 • Aktuality

  Školní výlet – 7. ročník

  Školní výlet, 7. třída – 4. 6. 2024

  Letos jsme se se 7. třídou vydali na školní výlet do Pardubic, kde jsme navštívili místní zámek. V dějepisu právě probíráme renesanci, a tak jsme mohli porovnat litomyšlský zámek a pardubický zámek. Nejprve se nás ujala paní průvodkyně a šli jsme na komentovanou prohlídku města pod názvem „Po stopách Pernštejnů“. Poté jsme se vrátili k zámku a pokračovali jsme v samotné prohlídce zámku prohlídkovým okruhem „Pernštejnská rezidence“. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací, vyzkoušeli jsme některé interaktivní prvky, vyrobili jsme si voňavé náramky, navrhovali jsme vlastní sgrafitovou výzdobu apod.

  Kolem 11 hodiny jsme se šli podívat ještě na valy zámku, kde jsou vystaveny repliky děl. Nasvačili jsme se a pokračovali jsme do centra, kde nás čekal téměř hodinový rozchod. A na konci jsme zavítali k nově zrekonstruovaným Automatickým mlýnům, které v roce 1909 navrhl architekt Josef Gočár. Dnes zde sídlí Gočárova galerie, Galerie města Pardubice, Sféra atd. V tomto prostředí jsme nasávali pozitivní energii a pak už jsme se vydali zpět k autobusovému nádraží a čekala nás cesta domů.

  Myslím, že se výlet povedl, počasí nám přálo a každý z nás byl něčím obohacen…

  Mgr. A.Dušková. tř. uč.