• +420 461 612 774
 • zs.morasice@tiscali.cz
 • Morašice 27, 569 51 Morašice
 • Aktuality

  Školní časopis Třesk slaví 30 let

  Mediální den aneb Třesk slaví 30 let

  31.března do školy vcházeli všichni žáci slavnostně oblečeni. Čekala je totiž velká oslava školního časopisu Třesk. Ráno tomu ještě předcházel již 28. recesní den, tentokrát Oslavný. To měli žáci přijít nejen ve slavnostním oblečení, ale ještě s oslavnou čepičkou, hrkačkami a třídní kolektivy s oslavným pokřikem. Se zvoněním začaly ve třídách besedy či pracovní dílny. Přivítali jsme paní Pavlínu Kvapilovou, která mnoho let působila v mediích a teď se věnuje projektu Elegantní Česko, pana Jana Krejsu, moderátora z televize CNN PRIMA NEWS, pana Martina Madejewského, redaktora časopisu Krajánek a pana Pavla Hájka, kreativce. Tělocvična se proměnila ve studio, ve kterém se slova ujal pan Karel Telecký a všechny uvítal na oslavách 30 let Třesku. Hosté se rázem stali šéfy týmů, které si užívaly oslavnou atmosféru a třeba hledaly bublinky do šampaňského, či skládaly jednohubky. Tělocvičnou zněly nejen oslavné pokřiky, ale i naše nová školní píseň. Za složení a nacvičení děkujeme paní učitelce Mackové. Poděkování zaslouží i paní učitelka Alena Čejková, která spoustu let likvidovala chyby v Třesku a teď i její pokračovatelka paní učitelka Renzová. Děkujme též paní Lence Jokešové za grafickou úpravu a paní starostce za skvělý dort. Čas rychle běžel a první stupeň pelášil na oběd a druhý stupeň pokračoval besedou se všemi hosty. A už tu byl konec. Prožili jsme další z projektových dnů a třeba jednou někoho z naší školy uvidíme v televizi, uslyšíme v rozhlase…

  Stanislava Coufalová