• +420 461 612 774
  • zs.morasice@tiscali.cz
  • Morašice 27, 569 51 Morašice
  • ŠKOLNÍ AMOS 2024

    Školní Ámos 2024

    Letošní 17. ročník Školního Ámose jsme věnovali významnému skladateli, který se narodil v blízké Litomyšli, Bedřichu Smetanovi. Celý projektový den byl nazván „Smetana 200“. Celkem bylo vytvořeno 10 skupin, kde byli systematicky namícháni žáci od první do deváté třídy. Nejprve jsme se poprvé všichni sešli ve čtvrtek 7. března před jarními prázdninami 3. a 4. vyučovací hodinu. Zde jsme se vzájemně poznali, naši vedoucí učitelé nás různými způsoby seznámili s životem Bedřicha Smetany a začali jsme vymýšlet, co bychom mohli z jeho života a díla netradičně vypíchnout. Podruhé jsme v těchto heterogenních skupinách pracovali celé dopoledne 21. března.

    Tento čtvrtek jsme se všichni sešli v 7, 55 na prostřední chodbě, kde proběhlo uvítání a zahájení projektového dne. Poté jsme se rozešli a každá skupina vyráběla interaktivní pomůcky k tomuto tématu, ale i chystala krátké divadelní představení ze života našeho skladatele. Opět jsme se shromáždili v 10, 30. Usadili jsme se na podsedáky a program mohl vypuknout. Jednotlivé skupiny vystupovaly v pořadí 1-10. Každé vystoupení bylo originální, velice nápadité a vtipné. Myslím, že si každý z nás bude jistě něco pamatovat ze života Bedřicha Smetany…