• +420 461 612 774
  • zs.morasice@tiscali.cz
  • Morašice 27, 569 51 Morašice
  • Aktuality

    Preventivní programy – Etika mezi světy

    Krátce před Vánoci k nám v úterý 20. 12. 2022 zavítal se svým preventivním programem pan Kadlec, který si tentokrát pro 6. a 7.ročník připravil program pod názvem „CHAT“. Bylo to velice pěkně připravené a promyšlené.  Žáci si ve dvojicích chatovali na základě příběhu, který dostali. Měli se vžít do své role a na základě ní reagovat. Potom se nám jednotlivé dvojice představily a sdělily nám základní myšlenku a plynoucí ponaučení. Bylo to prakticky pojaté a myslím, že to žáky bavilo. Celá tato aktivita trvala 2 hodiny a poté následoval ještě jeden program, který se vztahoval k blížícím se svátkům. Jmenoval se „Smysl Vánoc“. Všichni jsme se zamýšleli nad historií, tradicemi a současnými vánočními svátky. Opět to bylo poučné a zajímavé. Kéž by se Vánoce slavily více tradičně a méně komerčně…

    Mgr. A.Dušková