• +420 461 612 774
 • zs.morasice@tiscali.cz
 • Morašice 27, 569 51 Morašice
 • Přespolní běh

  Přespolní běh

  Ve čtvrtek 14. 9. 2023 jsme se v počtu 37 žáků zúčastnili přespolního běhu v Litomyšli. Tentokrát se běh po několika letech vrátil na Černou horu, kde v příjemném prostředí byly pro závodníky připraveny různě dlouhé tratě. Od 600 metrů pro žáky a žákyně 2. až 5. ročníku, až po 2800 metrů pro chlapce 8. a 9. tříd. Chlapci 6. a 7. ročníku a děvčata 6. až 9. ročníku běželi 1700 metrů. Chlapci i děvčata běželi ze všech sil a doběhli se vztyčenou hlavou.

  Z mladších žáků si nejlépe vedl Matouš Jetmar, který se ve své kategorii mezi 55 závodníky umístil na 4. místě, z děvčat na nejlepší umístění dosáhla Anička Tesařová. Mezi staršími žákyněmi se nejlépe umístily Anežka Dvořáková a Eliška Andrlová.

  Největšího úspěchu dosáhl Vojtěch Huryta, který ve své kategorii zvítězil a nejvíce se podílel na postupu družstva žáků 6. a 7. tříd do okresního kola. Součástí družstva, které v Litomyšli zvítězilo a tedy nás 19.9. reprezentovalo v Poličce v Liboháji, byli Lukáš Boštík, Daniel Válek a David Klusoň.

  Družstvo v této sestavě vybojovalo v okresním kole 3. místo. Zde si nejlépe vedl Vojtěch Huryta, který skončil celkově na 2. místě.

  Všem závodníkům děkujeme za reprezentaci školy a vítězům gratulujeme.

  Děkujeme také morašickým hasičům, kteří nám zajistili dopravu na okresní kolo do Poličky.

  Mgr. Iveta Nováková, uč. TV