• +420 461 612 774
 • zs.morasice@tiscali.cz
 • Morašice 27, 569 51 Morašice
 • Praha s angličtinou

  Praha s angličtinou

  6.června 2023 vyrazili nadšenci angličtiny z řad našich žáků do Prahy. Celkem jedenáct žáků – jeden ze sedmé třídy, čtyři ze třídy osmé a pět z devátého ročníku si jelo vyzkoušet zejména své komunikační dovednosti v anglickém jazyce.

  Nejprve je čekal program v jazykové škole Tandem. Zúčastnili se zde jazykového projektu Come speak with us! v podobě tří konverzačních bloků s rodilými mluvčími. Celý projekt, tři vyučovací hodiny, jim utekl jako voda, protože namísto učení je čekala interaktivní zábava v podobě diskuze se skvělými lektorkami, Američankami Julií a Devyn, se kterými probrali téma pop culture , světové kuchyně i zajímavostí o USA .

  Hodnotili konverzační projekt na jedničku včetně programů a témat obou lektorek. Julia zaujala především jako milá, přátelská a komunikativní lektorka, jejíž lekce byly velmi
  zábavné a žáci se s ní cítili komfortně. Z hodiny s lektorkou Devyn byli nadšeni, protože během ní zažili skvělou a vtipnou konverzaci na zajímavé téma. Navíc ve třídě panovala příjemná atmosféra a někteří žáci by se s ní proto rádi potkali znovu.

  Dle jejich zpětné vazby si žáci celý projekt právě díky lektorkám opravdu velmi užili, pro
  některé to prý byly nejlepší lekce AJ v životě a rádi by jeli do Tandemu znovu. Tak si to určitě zopakujeme i příští rok.

  Z jazykové školy Tandem na Vinohradech jsme kolem 13.hodiny zamířili přímo do centra Prahy, abychom tam absolvovali zábavný vzdělávací program Rychlovka na Karlově mostě a Bojovka na Kampě z agentury Praha hravě. Na Křižovnickém náměstí u sochy Karla IV. na nás ve 14 hod. čekala další anglicky mluvící průvodkyně, protože program jsme měli samozřejmě opět v angličtině.

  Žáci vytvořili dva týmy a soutěžili spolu. Odpovídali na otázky týkající se Karlova mostu a centra Prahy a za správnou odpověď vždy vítězný tým dostal odměnu v podobě dalšího zlatého dukátu či dokonce diamantu do svého měšce.

  Průvodkyně nejen testovala znalosti žáků, ale dozvěděli jsme se spoustu dalších zajímavostí, např. o sochách na Karlově mostu.

  V parku na Kampě týmy dostaly pracovní list s úkoly v aj – v prostorách parku měli žáci zjišťovat a hledat různé informace týkající se míst zde na Kampě.

  Závěrem se zkontrolovaly odpovědi, sečetly dukáty a diamanty. Vítězi byli kluci z 8.třídy, klobouk dolů před jejich vědomostmi i angličtinou. I druhý tým byl ale skvělý, rozhodně nezůstal moc pozadu.

  Náš den v Praze s angličtinou byl u konce. Všichni si jej určitě maximálně užili a zaslouží velkou pochvalu za svou snahu o využití svých jazykových dovedností v komunikaci, ale i za chování při našich aktivitách během výletu.

  Mgr. Jana Renzová, uč. Aj