• +420 461 612 774
  • zs.morasice@tiscali.cz
  • Morašice 27, 569 51 Morašice
  • Pohádka ze Seče

    Středa 31. 5. 2023
    Dárek ke Dni dětí, v podobě hudební pohádky Princové jsou na draka, přijely zahrát a zazpívat děti ze Základní školy Vidlatá Seč se svými pedagogy.
    V naší škole vystoupily s pohádkou nejdříve před dětmi z celé Mateřské školy v Morašicích. Po malé přestávce zahrály děti nacvičené představení i pro první stupeň Základní školy v Morašicích. Text pohádky napsal Zdeněk Svěrák a hudbu složil Jaroslav Uhlíř. Kdo měl chuť, mohl si i zazpívat s účinkujícími známé písničky například „Dělání“, „Kdyby se v komnatách“. „Statistika“ a další. Sladké odměny a krásné kytice od pana ředitele Miloše Krejčího a paní zástupkyně Hany Heroldové všechny účinkující a jejich pedagogy moc potěšily.                                                                                     Poděkování patří též Matěji Hurytovi za pomoc u aparatury.                                                                                                                                                                 Zd. Fikejzová