• +420 461 612 774
  • zs.morasice@tiscali.cz
  • Morašice 27, 569 51 Morašice
  • Šestka v Praze

    Praha, 9. 6. 2023

    1. třída letos vyjela na školní výlet do Prahy, kde jsme navštívili Muzeum Karlova mostu s plavbou v Pražských Benátkách. Po hodinové komentované prohlídce muzea jsme se přemístili k lodi s názvem Puškvorec a pan kormidelník v námořnickém tričku nás seznamoval s důležitými památkami, které jsou vidět z Vltavy. Na cestu jsme dostali nanuk a limonádu, což nám všem udělalo radost, protože bylo veliké teplo a my jsme se příjemně osvěžili. Plavba trvala skoro hodinu a půl. Viděli jsme i starodávné fotografie a mohli jsme srovnat, jak vypadal Karlův most dříve a jak vypadá dnes. Plavba se nám moc líbila. Poté jsme si ještě prohlédli sochy na Karlově mostě a částečně jsme i prošli Královskou cestu. Když jsme se zpět dostali na Václavské náměstí, dali jsme si hodinový rozchod, který byl dobře načasován, protože začalo pršet. Po hodině jsme se všichni opět shledali u sochy svatého Václava, podělili jsme se o zážitky z nakupování, odebrali jsme se na vlakové nádraží a jeli jsme zpět do Chocně, kde na nás čekal odvoz. Výlet se povedl, mnozí byli v Praze poprvé a určitě načerpali nové informace a získali nové zkušenosti…    6. ročník, Mgr. Andrea Dušková