• +420 461 612 774
  • zs.morasice@tiscali.cz
  • Morašice 27, 569 51 Morašice
  • Aktuality

    Na návštěvě v pekárně

    Vánoční návštěva pekárny Pfahnl v Litomyšli 20. prosince 2022 proběhla velmi příjemně. Než jsme tam došli, ještě jsme čas využili návštěvou galerie v Domě U Rytířů, kde vystavuje svoje dílo malíř Václav Macháň. Pracuje zde bývalý žák Václav Novák, který už na nás čekal s příjemným výtvarným programem. Ještě nám ani neuschly barvy a lepidla a už jsme museli pokračovat do pekárny. Po úvodním slovu paní Brychtové jsme se po skupinkách vrhli do náruče pánů pekařů, kteří nám s chutí vysvětlovali, jak se co vyrábí a peče. Některé žáky/i učitelky/ strčili do pece, aby si vyzkoušeli, jak to bylo v pohádce o perníkové chaloupce. Na rozdíl od pohádky si všichni pec moc pochvalovali. Velkým bonusem byly i dobroty, které jsme si mohli nejen vyrobit, ale dokonce i odnést a sníst.  Řady 5.třídy nemocí trochu prořídly, a tak s námi vyjela i třída třetí. Všem zúčastněným moc děkuji za velmi příjemný den. Stanislava Coufalová, vychovatelka ŠD3