• +420 461 612 774
 • zs.morasice@tiscali.cz
 • Morašice 27, 569 51 Morašice
 • Aktuality

  Jak jsme baštili hady

  Jak jsme baštili hady

   

  Během zimy a jara jsme si hráli na pravěk. Zkoumali jsme kameny, pozorovali jsme krajinu, poznávali jarní rostliny, … A čekali jsme na hezké počasí, kdy bychom mohli opékat hady. Podle předpovědi počasí to mohl být pátek 12. dubna. Nastaly přípravy, a hlavně obrovské těšení. Nezasvěcení nemohli pochopit, kde budeme chytat hady a jak je budeme jíst. Jen my jsme věděli, že musíme zadělat kynuté těsto, nechat ho vykynou, pak udělat šulánky a ty namotat na silný klacek. Pak už stačilo jen dozlatova opékat. Obalené ve skořici neuvěřitelně chutnaly. Předcházelo tomu ještě spoustu práce. Museli jsme připravit ohniště, nasbírat klacky, nařezat silné dlouhé klacky na hady, které jsme si každý umělecky vyřezal. Přestavte si, že se ani nikdo neřízl. Po nacpání našich bříšek hady jsme zkoušeli hod oštěpem, lezli po stromech, křepčili u ohně, a hlavně užívali neskutečně krásné počasí a úžasnou pravěkou pohodu.    Stanislava Coufalová