• +420 461 612 774
 • zs.morasice@tiscali.cz
 • Morašice 27, 569 51 Morašice
 • Aktuality

  Hodina německého jazyka v osmičce

  Pečení štoly v 8. ročníku

  V pondělí 5. prosince, kdy chodili v naší škole krásní čeští čerti, jsme si v 8. třídě v rámci německého jazyka povídali o rakouských čertech (Krampusácích – Krampus – alpské strašidlo), porovnávali jsme zvyky a tradice u nás a v německy mluvících zemích. Poté jsme se pustili do přípravy německé štoly, které se chlapci v osmé třídě zhostili na výbornou. Řídili se podle tradičního osvědčeného receptu a práce se povedla. Následující hodinu, která probíhala ten den odpoledne, jsme všichni kousek štoly ochutnali a pustili jsme si živě průvod Drážďanské štoly. Byla to moc příjemná hodina, žáci měli mnoho otázek k danému tématu. A dokonce jsme i kopírovali recept na štolu…

  Mgr. A.Dušková