• +420 461 612 774
 • zs.morasice@tiscali.cz
 • Morašice 27, 569 51 Morašice
 • Evropský den jazyků

  Evropský den jazyků v naší škole

  Jazykový svátek jsme si připomněli již v polovině září. Žáci měli možnost luštit Cafe Quiz – poznávali v jakém jazyce je veden rozhovor v kavárně, také se mohli seznamovat s různými pro ně méně známými jazyky světa a věnovat se zajímavým jazykovým aktivitám při angličtině.

  Ve středu 27.9.2023 jsme v oslavě Evropského dne jazyků pokračovali. Dopoledne bylo věnováno projektu This is Britain, protože velká část žáků 2.stupně se na konci října chystá do Londýna. V jednotlivých třídách zkoumali a zpracovávali různými způsoby témata spjatá s Velkou Británií – Great Britain – introducing, British food, British famous people, Famous places in London, British Royal family. Vše, co zjistili, pak poutavým způsobem prezentovali 4.vyučovací hodinu na chodbě naší školy ostatním žákům.  Neuvěřitelný sendvič poskládaný ze žáků samotných si připravila 6.B třída, 6.A se proměnila v královskou rodinu, jejíž členové se všem představili, sedmáci nás poučili o zemi samotné, 8.ročník se vydal na Tour of London klasickým červeným doubledeckerem (vlastní výroby) a popsal slavná místa v Londýně, kudy projíždí, a závěrem se předvedla devátá třída, když se vyšetřovala vražda Johna Lennona a jako svědkové byly britskou policií předvolány slavné britské osobnosti, jako např. Winston Churchill, Freddie Mercury, J.K.Rowlingová, Elizabeth Taylor, William Shakespeare, Adele a další.

  Sváteční dopoledne pak bylo dovršeno jazykovou přednáškou a besedou o jazyce esperantu. Žákům tento umělý jazyk představila paní Libuše Dvořáková z Muzea esperanta ve Svitavách.

  Mgr. Jana Renzová, organizátorka projektu