• +420 461 612 774
  • zs.morasice@tiscali.cz
  • Morašice 27, 569 51 Morašice
  • Bohové v šestce

    Řečtí bohové v 6. A a 6. B

    Ve čtvrtek 18. 4. 2024 se obě šesté třídy během dějepisu proměnily v řecký Olymp a většina žáků se přeměnila v řecké bohy. V předcházející hodině jsme si totiž rozdělili jednotlivé řecké bohy, o kterých si žáci zjistili zajímavé informace a vypracovali si do sešitu o daném bohu krátký stručný výtah, který nám v hodině sdělili. Navštívili nás tyto bohové a bohyně: Zeus (otec bohů a lidí, také hromů a blesku), Athéna (bohyně moudrosti, moudré války, ochránkyně spravedlnosti), Héra (ochraňovala ženy a manželství), Áres (bůh války), Afrodita (bohyně lásky a krásy), Dionýsos (bůh vína a zábavy), Hádes (vládce podsvětí), Apollón (bůh světla a slunce), Poseidon (vládce moří), Artemis (bohyně lovu a měsíce), Hermés (bůh obchodu a posel bohů), Hefaistos (božský kovář), Héba (bohyně věčného mládí) aj. Poté jsme se představili v nižší třídě a na závěr jsme na základě získaných informací vyplnili pracovní list, který se vztahoval k tomuto tématu. Hodina se povedla a my jsme si to společně užili!

    Mgr. A.Dušková,uč. dějepisu