• +420 461 612 774
 • zs.morasice@tiscali.cz
 • Morašice 27, 569 51 Morašice
 • Aktuality

  Zrcátka Václava Havla

  Zrcátka Václava Havla

  Celý týden před 22. říjnem, naší školní oslavou vzniku republiky, jsme se všichni žáci zapojili do sběru zrcátek, a to z jednoho prostého důvodu. Naše škola se zapojila do výzvy Vice srdce pro Václava Havla. V zámeckém sklepení v Litomyšli je už několik let vystaveno voskové Srdce pro Václava Havla. Vosk pochází ze svíček zapálených po jeho smrti na Václavském náměstí k uctění jeho památky.

  Právě nad tímto srdcem  bude klenutý strop posetý těmito osobními zrcátky, které lidé přinášejí. Touto symbolikou se chce docílit toho, aby lidé nezapomínali na to, co Václav Havel dokázal a jaké hodnoty prosazoval. Myšlenka „Pravda a láska zvítězí“ se totiž pomalu začala vytrácet ze společnosti. Celkem se u nás nashromáždilo 304 zrcátek.

  Já osobně jsem moc ráda, že se naše škola do sběru zrcátek také zapojila.

   

  Anežka Vopařilová, 9.ročník