• +420 461 612 774
  • zs.morasice@tiscali.cz
  • Morašice 27, 569 51 Morašice
  • Aktuality

    Zdravá 5 – Kytičková slavnost

    Kytičková slavnost

    Ve školní družině jsme se zapojili do programu Zdravá 5. Cílem bylo připravit pro někoho zdravou svačinku obohacenou o další činnost a vysvětlení proč jsme si někoho vybrali. My páťáci jsme to vymysleli takto: Na zdravou svačinku jsme pozvali rodiče. Proč? Protože jsme jim chtěli dokázat, že v nás něco je a že z nás nevychovali úplné hlupáky/ což nám někdy připomínají/ a hlavně že je máme moc a moc rádi. Celou akci jsme pojali velmi slavnostně a nazvali jsme ji „Kytičková slavnost“. Z toho názvu vyplývá, že na rodiče ze všech koutů vykukovaly kytičky.  Byly na prostřeném stole, ozdobili jsme kelímky na pití, připravili jsme kytičkové ozdoby na krk… Já jsem celý program uváděla. Měla jsem z toho strašnou trému a spoustu jsem toho tam zapomněla, ale to nikomu nevadilo. Začali jsme připraveným kulturním programem, který se skládal z několika tanečních vystoupení a jednoho divadelního. Než jsme začali programem, tak jsme celé odpoledne vařili a připravovali vše potřebné. Pak už jsme nedočkavě vyhlíželi rodiče. Přišli úplně všichni.  Pavlína Urválková, 5. třída