• +420 461 612 774
  • zs.morasice@tiscali.cz
  • Morašice 27, 569 51 Morašice
  • Aktuality

    Vlastivědná výprava páťáků

    V úterý 14.května se vypravila 5.třída na vlastivědnou exkurzi do Prahy. Základním cílem byl Pražský hrad, kde jsme měli možnost probádat Katedrálu sv. Víta, Václava a Vojtěcha, Starý královský palác a Zlatou uličku. Měli jsme rezervovaný program pro školáky nazvaný Hra na hrad, kdy se žáci na hodinku proměnili do středověkých postav ( střážce, řemeslník, služebník a umělec) a plnili úkoly na mistrovském glejtu. Poznávali tak příběh Pražského hradu v jeho dlouhé historii interaktivně – pátrali po úkolech , vyhledávali odpovědi mezi jednotlivými exponáty, zakreslovali a luštili každý „svůj“ obor. Celkově jsme strávili poznáváním objektů Hradčan asi 4 hodiny, poté jsme odjeli na Václavské náměstí, kde jsme nemohli vynechat občerstvení v KFC nebo Mc´Donaldu. O něco moudřejší a spokojení jsme se vrátili vlakem do Chocně, kde si své ratolesti vyzvedli rodiče.

    Mgr. V. Macková,tř.uč. 5.ročníku