• +420 461 612 774
 • zs.morasice@tiscali.cz
 • Morašice 27, 569 51 Morašice
 • Aktuality

  Třídní den šesťáků

  Třídní den 6. třídy – 8.9. 2020

  Třídní den šesťáků vlastně začal již den předtím, v pondělí, kdy jsme společně začali někteří chystat pohoštění pro rodiče na následující den. Tentokrát jsme pekli štrúdl. Povedl se náramně a v úterý opravdu všem chutnal.

  Samotný den D odstartoval nejprve dopolední  adaptační program. Pracovnice z PPP v Ústí nad Orlicí měly pro žáky připraveny zajímavé aktivity vedoucí ke stmelení nového kolektivu, rozvoji spolupráce, komunikace a vzájemné důvěry. Vše probíhalo v pohodě a pěkné atmosféře, částečně ve škole, částečně venku.  Nejvíce děti asi zaujaly aktivity s padákem a také tzv. tichá pošta s kreslením na záda.

  Po obědě jsme se pustili společně do dalšího občerstvení, děti připravily výborné chlebíčky a jednohubky. Pak následovala příprava v terénu, totiž na školní zahradě, kam byli pozváni rodiče  s dětmi na společné posezení.

  V 16 hodin začal krátký program žáků 6. třídy. Děti představily jeden druhého, zazpívaly svou třídní hymnu a ještě si vyzkoušely spolupráci s rodiči v zahradní aktivitě Utajený obrázek. Rodiče se seznámili s třídní učitelkou, panem ředitele a paní zástupkyní.

  Na závěr si všichni společně popovídali a posvačili připravené dobroty.

  Celý šesťácký den, plný seznamování se a spolupráce, se moc povedl, byl pestrý a určitě přínosný pro všechny zúčastněné. Naše krásná školní zahrada pak dále dodala této zajímavé školní akci neopakovatelnou atmosféru.                                                               Jana Renzová, tř. uč. 6.ročníku