• +420 461 612 774
 • zs.morasice@tiscali.cz
 • Morašice 27, 569 51 Morašice
 • Aktuality

  Strašidelná noc ve škole

  V nemocnici jsme se trochu báli všichni…

  Jak už jste všichni poznali, v naší škole proběhlo přespání, které letos neslo název Strašidelná nemocnice. V pět hodin odpoledne nás na recepci změřili, ptali se nás, jestli máme knírek, kolik máme prstů, zubů a tak dále. Pokračovali jsme do klubu, kde jsme si řekli co a jak. K večeři byl připraven vynikající Bobšův gulášek s chlebem a jako dezertík palačinky, které jsme celé odpoledne smažili a další různé dobroty. Z čekárny u klubu jsme po pěti minutách sami odcházeli do různých ordinací, kde nás různě vyšetřovali. Na konci nám doktoři oznámili, že jsme všichni nakaženi morem. Jenže dvě doktorky ukradly zázračnou medicínu a chtěly si ji nechat jen pro sebe. Museli jsme je venku najít a kouzelnou větvičkou je přimět k navrácení. Vrátili jsme se i s vakcínou do školy, jenže jsme se do truhly nemohli dostat. Chyběl nám kód. Vzpomněla jsem si, že jsme nějaká čísla viděla po škole. Zkusili jsme je… a vyšlo to! Stačilo se jen napít! Hurá! Jsme zdraví! Za odvahu jsme dostali diplom, bonbony ve tvaru oka, zuby, ovoce a injekční stříkačku. Pak unavení jsme šli spát.

  Ema Dvořáková, 5. třída