• +420 461 612 774
 • zs.morasice@tiscali.cz
 • Morašice 27, 569 51 Morašice
 • Aktuality

  Dějiny našima očima

  Dějiny našima očima

  V hodinách dějepisu v 8. ročníku jsme si na začátku školního roku rozdělili referáty a letos jsme se domluvili, že každý referát zkusíme zároveň zdramatizovat a udělat zábavnou formou.  Je to pro žáky těžší, protože se musí na chvíli vžít nejen do role učitele, ale zároveň řádně promyslet svůj referát tak, aby zaujali ostatní. Jeden z moc povedených byl referát Veroniky Vaňkové, která se musela vžít do role Marie Terezie…

  Ke konci října jsme my sedmáci v hodině dějepisu dobrali období Velké Moravy, snažili jsem se také psát vzkazy hlaholicí,  podívali jsme se na nově natočený film „Konstantin  a Metoděj“ a celé téma jsme uzavřeli tím, že jsme se oblékli jako družina, která doprovází oba věrozvěsty na Velkou Moravu, přímo na Velehrad. Teď jen doufáme, že se nám co nejvíce informací opravdu dostalo pod kůži…

  Ve středu 7. 11. 2018 jsme se v 6. ročníku na chvíli ocitli mezi Kelty. Všichni žáci si přinesli oblečení a doplňky podle toho, koho chtěli představovat. Rozdělili si jednotlivé role, některý z nich byl hospodář, jiný kovář, truhlář, zemědělec, hospodyně, žebrák, kupec atd. Nejprve se nám každý představil a pak jsme si na chvíli zahráli na keltskou vesnici s pořádným trhem, popravou, křtem apod. Hodina nám utekla jako voda a my jsme se zase navrátili do reality. Určitě je moc fajn občas cestovat v čase…

  Mgr. Andrea Dušková, uč. dějepisu