• +420 461 612 774
 • zs.morasice@tiscali.cz
 • Morašice 27, 569 51 Morašice
 • Školní družina a klub

  Školní družina 1 : pro 1. a 2. ročník

  ranní činnost: 6:30 – 7.40 hod.
  odpolední činnost: do 16:30 hodin

  V naší školní družině se zajímáme hlavně o přírodu, poznáváme faunu a floru, chráníme ji. Navštěvujeme místní chovatele, jezdíme do ekocentra Paleta v Pardubicích. Pravidelně sledujeme dění v naší školní zahrádce. Hrajeme různé míčové a pohybové hry. Rádi zpíváme s keyboardem, kytarou, flétnou a Orfovými nástroji nejenom lidové písničky, ale i písničky oblíbené a z pohádek.
  Kreslíme, malujeme a tvoříme. Učíme se pravidla společenských her a soutěžíme v šachové hře. Jezdíme na koloběžkách a zkoušíme poznávat dopravní značky a předpisy.
  Poznáváme také okolí naší školy a vesnice, jeho minulost a zajímavosti. Navštěvujeme místní zemědělské družstvo, obecní úřad se sběrným dvorem a poštu. Jezdíme na různé akce pořádané Městskou lidovou knihovnou v Litomyšli, muzeem, zámkem a další.
  No a hlavně se snažíme být k sobě a okolí dobří, čestní, slušní a kamarádští.
  Z. Fikejzová , vychovatelka

  Školní družina a klub

  Školní družina 2 : pro 3.,4. a 5. ročník

  ranní činnost: 6:30 – 7.40 hod.
  odpolední činnost: do 16:30 hodin

  Ve 2. oddělení školní družiny, která je určena pro starší žáky trávíme většinu času venku, pravidelně od 14 do 15 hodin. Prosím přizpůsobte oblečení počasí – v létě pokrývku hlavy, v zimě rukavice. Děti mají možnost se převlékat a věci si mohou nechávat v ŠD. Chování žáků se řídí školním řádem a řádem školní družiny. Informace o družině najdete i na nástěnce u školní družiny. Ráda bych také uvítala Vaše připomínky, nápady, názory na činnost školní družiny, těším se na vzájemnou spolupráci.
  Stanislava Coufalová

  Školní družina a klub

  Aktivity

  Školní klub

  Školní klub slouží pro smysluplné využití volného času žáků 2. stupně.

  Keramický kroužek, redakční rada Třesku, dopravní kroužek, to jsou aktivity organizované v rámci školního klubu.

  Žáci zde připravují i různé akce pro vybrané skupiny dětí nebo projekty celoškolního charakteru, jako například Karneval, Miss školačka, Nocování ve škole. Školní klub vydává i školní časopis Třesk. Snažíme se o příjemnou pracovní i odpočinkovou atmosféru a stálý zájem podnikat zajímavé aktivity.                                                                                            Stanislava Coufalová

  Když děti nic nedělají, tak nedělají nic dobrého.