• +420 461 612 774
 • zs.morasice@tiscali.cz
 • Morašice 27, 569 51 Morašice
 • Aktuality

  Školní Ámos 2019 – 14.ročník

  Školní Ámos 2019

  Jako tradičně i letos jsme na naší škole uspořádali projektový den k výročí narození Jana Ámose Komenského. Vše se odehrálo 27. 3. 2019 a musíme s radostí konstatovat, že to byl již 14. ročník. Tentokrát jsme se zaměřili na hmotné a nehmotné památky UNESCO.

  První stupeň se touto problematikou zabýval v rámci vyučování a vše si přizpůsobili svým potřebám. Druhý stupeň byl rozdělen do sedmi pracovních skupin pod vedením vždy jedné paní učitelky. Úkolem každé skupiny bylo vytvořit dva listy do cestovního katalogu, protože každá skupina si vylosovala dvě české památky UNESCO. Jen jedna skupina měla všechny nehmotné památky, a proto vytvořila jeden list. Tyto listy byly vlastně prezentací nejdůležitějších a nejzajímavějších informací o dané památce. Myšlenka spočívá v tom, že se všechny listy krásně svážou a vznikne pěkná didaktická pomůcka.

  Druhým úkolem každé skupiny bylo natočit zajímavé „videjko“, které nám danou kulturní památku přiblíží. Po jedné společné schůzce a čtyřech hodinách intenzivní a zajímavé práce vznikly báječné věci, které jsme společně prezentovali v učebně fyziky…Den se určitě povedl a zároveň jsme šli naproti technice…J Tak příští rok opět na shledanou!!!

  Mgr.  A. Dušková