• +420 461 612 774
 • zs.morasice@tiscali.cz
 • Morašice 27, 569 51 Morašice
 • Kategorie: Ze života školy

  1. adventní setkání
  1. adventní setkání

  3.prosince jsme se sešli na 1. společném adventním setkání. Tak jako tradičně si všichni žáci posedali na chodbě a nedočkavě čekali, co se bude dít.

  Máme slabikář...
  Máme slabikář…

  Z nás dětí v 1. třídě se stávají čtenáři. Už nám nestačí Živá abeceda a těšili jsme se na Slabikář.

  Na návštěvě v zámeckém sklepení
  Na návštěvě v zámeckém sklepení

  Ve čtvrtek 22. listopadu jeli žáci 3. a 4. ročníku do Litomyšle. Navštívili zámecké sklepení, aby si prohlédli expozici Více srdce, kam jsme jako třída posílali zrcátka pro Václava Havla.

  Nebojme se poezie
  Nebojme se poezie

  Den poezie ve Svitavách

  Ve čtvrtek 15. 11. odpoledne se děvčata ze čtenářského klubu vypravila do Svitav na Den poezie. Letošní téma znělo: Nebojme se poezie.

  Strom svobody
  Strom svobody

  Strom svobody

  Stromy svobody symbolizují vznik Československé republiky a v letech 1918 a 1919 jich lidé vysadili tisíce. Do výsadby se zapojili starostové, žáci, členové místních spolků. Stromy byly ověšené stuhami, domy praporky, zpívala se hymna, ke kořenům se ukládaly pamětní listy.

  Zrcátka Václava Havla
  Zrcátka Václava Havla

  Zrcátka Václava Havla

  Celý týden před 22. říjnem, naší školní oslavou vzniku republiky, jsme se všichni žáci zapojili do sběru zrcátek, a to z jednoho prostého důvodu. Naše škola se zapojila do výzvy Vice srdce pro Václava Havla.

  Technohrátky - Vysoké Mýto
  Technohrátky – Vysoké Mýto

  Ve čtvrtek 25. 10. 2018 se 14 žáků osmé ročníku (13 chlapců a 1 dívka) účastnilo na Vyšší odborné škole a Střední škole stavební ve Vysokém Mýtě Technohrátek, které tentokrát pořádala tato škola. Technohrátky je projekt financovaný Pardubickým krajem, je to taková cesta – seznamka – napříč řemesly. Celý program probíhal od 9 hod. do 14 hodin, žáci se nejdříve soutěživou formou seznámili s nabízenými obory – pozemní stavitelství – architektura, dopravní stavitelství, vodohospodářské stavby, instalatér, truhlář, zedník.