• +420 461 612 774
 • zs.morasice@tiscali.cz
 • Morašice 27, 569 51 Morašice
 • Aktuality

  Poznávací zájezd do Drážďan

  Ve čtvrtek 16. 5. 2019 jsme vyrazili na jednodenní poznávací zájezd do Drážďan. Celkem se zúčastnilo 43 žáků a 2 učitelé. Ráno jsme odjížděli od naší školičky už v 6,00hod a čekala nás čtyřhodinová cesta s dvěma přestávkami. Vše probíhalo poklidně, paní průvodkyně Píchalová měla velice profesionální přístup a páni řidiči nás celou cestu tam i zpět vezli bezpečně.

  Nejprve jsme navštívili nedaleko od Drážďan Moritzburg, kde se natáčela naše krásná česká pohádka od Václava Vorlíčka Tři oříšky pro Popelku. Poté jsme dojeli do samotného hlavního města spolkové země Sasko. Zde jsme si prohlédli všechny nejdůležitější památky a místa, která jsou úzce spojena s německou historií. Následoval hodinový rozchod a poté jsme měli zarezervovaný vstup do Muzea hygieny a lidského těla. Byla to velice zdařilá interaktivní prohlídka, kde jsme si mohli vyzkoušet mnoho aktivit sami na sobě. Po dvouhodinovém pobytu jsme plni nových informací a poznatků odjížděli zpět k domovu. Cestou jsme online sledovali hokejový zápas mezi Českou republikou a Lotyšskem.

  Vše proběhlo podle plánu, a proto příští rok na shledanou v některém z jiných měst německy mluvících zemí…                        Mgr. A.Dušková