• +420 461 612 774
  • zs.morasice@tiscali.cz
  • Morašice 27, 569 51 Morašice
  • Aktuality

    Německý jazyk u osmáků

    V úterý 14. 1. 2020 jsme v osmé třídě při hodině německého jazyka probírali  reálie Rakouska, a protože jsme si chtěli samotné vyprávění nějak zpestřit prakticky, tak nás napadlo, že když budeme mluvit o vídeňské kávě, tak by nebylo od věci, kdybychom si ji také uvařili. Pak se nabídla Terka Němcová, že pro celou osmou třídu upeče  Sachrův dort. Byl skutečně výtečný!  Všichni jsme si  pochutnávali na kousku dortu a popíjeli kávu. Každý z žáků měl své téma, takže při příjemné konzumaci jsme si  povídali o W. A. Mozartovi, lipicánech, Schönbrunnu, Katedrále svatého Štěpána, vídeňském řízku atd.

    Hodina utekla jako voda, dobře jsme se občerstvili a ještě se něco dozvěděli…                                                                     Mgr. A.Dušková, uč. dějepisu