• +420 461 612 774
 • zs.morasice@tiscali.cz
 • Morašice 27, 569 51 Morašice
 • Nebojme se poezie

  Den poezie ve Svitavách

  Ve čtvrtek 15. 11. odpoledne se děvčata ze čtenářského klubu vypravila do Svitav na Den poezie. Letošní téma znělo: Nebojme se poezie.

  První část programu tvořila přednáška pana Jaroslava Provazníka, profesora AMU Praha, na téma pohádky. Nikdo nečekal, že to bude tak tvořivé. Po převyprávěné pohádce následoval úkol – ztvárni hlavní body pohádky pomocí papíru tak, aby z toho byla čitelná dějová linie pohádky. A tak všichni různě mačkali, trhali a skládali kusy papíru. Pracovali v několika skupinách. Naše holky ztvárnily pohádku moc šikovně a užily si to, jak to šlo.

  Po občerstvení následovala hlavní část programu. Tu tvořila samozřejmě poezie. Jak jinak – recitovalo se. Mladší i starší recitátoři zde předvedli své texty a dostalo se jim z řad posluchačů cenných rad. Anežka Vopařilová z 9. třídy také přispěla svou básní Kočka od básníka Miroslava Holuba, byla za ni pochválena.

  Celé odpoledne nás všechny příjemně překvapilo svou pohodovou atmosférou. Bylo příjemné sejít se s lidmi, kteří všichni mají rádi poezii, krásná vyprávění a pohádky. Příští rok pojedeme určitě znovu.

  Jana Renzová