• +420 461 612 774
  • zs.morasice@tiscali.cz
  • Morašice 27, 569 51 Morašice
  • Aktuality

    Naši žáci v knihovně v Litomyšli

    Dne 11.10.  se první třída vydala na návštěvu dětského oddělení knihovny v Litomyšli. Uvítala nás usměvavá paní knihovnice. Seznámila nás s pohádkovými postavami, které znaly děti za první republiky. Patřili mezi ně hoši z Rychlých šípů, kocour Mikeš, Spejbl a Hurvínek, Kája Mařík a třeba i štěňátko Dášenka nebo Lovci mamutů. Potom jsme si měli svoji oblíbenou postavičku nakreslit. V naší třídě se stala nejoblíbenější Dášenka. V knihovně se nám líbilo a dozvěděli jsme se hodně nových informací.                                                         I.Rejmanová, tř. uč. 1.ročníku

    V úterý 16. října jeli žáci 3. a 4. ročníku do Městské knihovny v Litomyšli. Čekal na ně zajímavý program plný pohádkových knížek. Protože právě teď si připomínáme 100. výročí vzniku Československa, jednalo se hlavně o autory a příběhy, které znaly děti za 1. republiky. Po zajímavém povídání přišel na řadu test a také hlasování. Nejvíce hlasů dostaly Rychlé šípy Jaroslava Foglara. Návštěva knihovny byla velmi vydařená a žáci už se těší na další.                                                                                                                       Mgr. D.Kmošková, tř. uč. 3. a 4. ročníku