• +420 461 612 774
  • zs.morasice@tiscali.cz
  • Morašice 27, 569 51 Morašice
  • Aktuality

    Na návštěvě v zámeckém sklepení

    Ve čtvrtek 22. listopadu jeli žáci 3. a 4. ročníku do Litomyšle. Navštívili zámecké sklepení, aby si prohlédli expozici Více srdce, kam jsme jako třída posílali zrcátka pro Václava Havla. Největším překvapením bylo, když si hned někteří našli na stropě svoje darované zrcátko. Hlavně se ale všichni těšili na velikou výstavu nádherných vánočních ozdob. Děti zjistily, že všechny jsou ručně vyráběné u nás v Čechách a díky  ochotným průvodkyním, které se nám opravdu dlouhou dobu věnovaly, si mohly také vlastní ozdobu vyrobit. Pak přišlo na řadu nakupování. Klukům se moc líbila stará autíčka, děvčata dávala přednost ozdobám ve tvaru ovoce. Po krátkém občerstvení bylo na čase se ještě trochu proběhnout a tak jsme se zastavili na dětském hřišti a spokojeni jsme se vrátili do Morašic.

    Mgr. D. Kmošková, uč. 3. a 4. ročníku