• +420 461 612 774
 • zs.morasice@tiscali.cz
 • Morašice 27, 569 51 Morašice
 • Aktuality

  My máme rádi Česko – slavíme s rodiči

  Projektový den My máme rádi Česko – Slavnostní odpolední vystoupení pro rodiče

  Oslavy dne 22. října pokračovaly i odpoledne v krásně vyzdobené tělocvičně, kde jsme přivítali naše rodiče. Napadlo nás totiž, že bychom před třídními schůzkami mohli rodičům předvést něco zdařilého z našeho dopoledního programu.

  Ve čtyři hodiny se všichni sešli v tělocvičně. Program zahájil pěvecký sbor p. uč. Vanišové krásnou písní Chválím tě, země má. Slovem provázela žákyně 9. ročníku Barbora Joštová a Anežka Vopařilová. Řekly rodičům, proč jsme se tam všichni sešli a co jsme vlastně celé dopoledne dělali. Shrnuly celý program od ranního focení celé školy v podobě české vlajky až po slavnostní odpolední sázení lípy.

  Poté nastoupili sokolové se svým cvičením – žáci 9. ročníku v typickém bílém tílku a červených šortkách. Následoval projev pana ředitele, básně a písně žáků z 1. stupně. I dramatický kroužek se pro toto malé setkání rozhodl ukázat, jak vypadaly reklamy v té době. A na závěr devátá třída předvedla svou módní přehlídku v dobovém oblečení s doplňky. A pak si už šli všichni rodiče užít rodičovské schůzky, když už byli příjemně naladěni.

  Barbora Joštová, 9.ročník