• +420 461 612 774
 • zs.morasice@tiscali.cz
 • Morašice 27, 569 51 Morašice
 • Aktuality

  Masopustní veselí – Masopust 2019

  Masopustní veselí – Masopust 2019

  Dne 1. 3. 2019 proběhl na naší škole jako tradičně masopust. Jen letos jsme ho uspořádali poprvé netradičně v naší tělocvičně. Chtěli jsme to vyzkoušet, abychom měli srovnání…A ještě k tomu všemu skutečně letos pršelo!

  Po velké přestávce se celá škola proměnila v průvod masek, které si našly v tělocvičně své místo. Nejprve byly všechny masky uvítány laufrem, samozřejmě nechyběl ani pan ředitel, pan starosta a ostatní hosté. Všem byly představeny jednotlivé masky a stručně popsána jejich charakteristika. Dále už následovala vystoupení jednotlivých tříd. Nechyběly básničky, písničky, scénky, tance ani samotné popravení kobyly na ukončení masopustu. Celkový dojem byl příjemný a atmosféra přátelská! Každý dostal od cesty školní koblížek!

  Na závěr jsme však usoudili, že masopustní průvod patří ven, takže příští rok hurá na náves! A počasí? To pro nás nemůže být žádný problém…J Kdo nevyzkouší, neuvěří…                                                             Mgr. Andrea Dušková