• +420 461 612 774
  • zs.morasice@tiscali.cz
  • Morašice 27, 569 51 Morašice
  • Aktuality

    Krajské kolo dopravní cyklistické soutěže

    Krajské kolo dopravní cyklistické soutěže

    Cyklisté postoupili do krajského kola v Pardubicích. Předpověď počasí slibovala na úterý 28.května 2019 deštivé počasí. To jsme zaznamenali již nástupem do autobusu. Pršelo a pršelo. Zatím nám to nevadilo, ale cestou na dopravní hřiště, při obhlídce soutěže i při nástupu začali být cyklisté trochu nervózní. Jako první disciplínu jsme si vylosovali jízdu po dopravním hřišti. Pršelo a pršelo. Velké kaluže nebyly vůbec příjemné, ale výsledky byly výborné. S chutí se soutěžící pustili i do dalších disciplín – první pomoci, jízdy zručnosti, testů z pravidel silničního provozu. Dorazily nás mapy. Tam cyklisté získali neuvěřitelné množství trestných bodů. Sen o prvním místě se rychle rozplynul. Zjistili jsme však, že další dva týmy jsou na tom velmi podobně. Vyčkáme do vyhodnocení.  Na stupních vítězů bylo velmi těsno, protože bodový rozdíl byl velmi nepatrný. Sláva! Získali jsme 2.místo! A Kristián získal titul nejlepšího jednotlivce. Chválím naše „dopraváky“, protože se s nepřízní počasí velmi dobře vypořádali a ještě získali stříbro. Chvála patří Tereze Lněničkové a Sedliské, Kristiánovi Sádeckému a Filipu Kopeckému a všem připomínám – Jezděte bezpečně!             Stanislava Coufalová