• +420 461 612 774
 • zs.morasice@tiscali.cz
 • Morašice 27, 569 51 Morašice
 • Aktuality

  Karneval aneb Zachraňte hvězdičku Kamilku

  Karneval aneb Zachraňte hvězdičku Kamilku

  1. února 2019 jste se mohli zúčastnit v tělocvičně Základní školy v Morašicích tradičního karnevalu. Pod názvem Zachraňte hvězdičku Kamilku, jsme pro vás vymysleli spoustu her a zábavy. Nebylo to však tak lehké, jak se zdá. Na začátku se řešil nápad, pak vhodné jméno pro naši hvězdičku, ale snad se nám to povedlo. Přípravy byly velmi náročné, vymyslet hry pro větší a pro malé zároveň nebylo lehké. Já a moje pomocnice Zuzka Famfulíková a Adéla Bauerová jsme si pro vás připravily hry, jako například házení planetek do pomyslné černé díry, posílání planetek tunelem, navlékání prstence na Saturn, sbírání ztracených hvězdiček… Hry byly doplněny přímo úchvatnými tanci, které si malá děvčata sama bez něčí pomoci nacvičil. Každý návštěvník karnevalu si přinesl baterku či jiné světýlko a ty jsme využili také na další tanec. Od rána už byly děti nervózní a těšily se na patnáctou hodinu, kdy karneval začínal. Vše rychle utíkalo a bylo veselo.

  Také jsme zachránili smutnou hvězdičku Kamilku, která se na konci karnevalu krásně rozzářila a ve vesmíru bylo všechno tak, jak má být. Třešničkou už byla židličková. Moc jsem si to užila a doufám, že i ostatní.                                   Tereza Čepicová, 6. třída