• +420 461 612 774
  • zs.morasice@tiscali.cz
  • Morašice 27, 569 51 Morašice
  • Exkurze do Terezína

    Dne 25. 4. 2019 vyrazila 9. třída na exkurzi do Terezína. Ráno jsme odjížděli od naší školy v 7,00hod, poté nás čekala tříhodinová cesta autobusem a o půl jedenácté jsme měli objednanou prohlídku v Malé pevnosti. Ta trvala přes dvě hodiny a slečna průvodkyně byla velice milá a rozhodně nás obohatila novými informacemi. Poté jsme po krátké pauze zhlédli  dokument, prohlédli jsme si celé pietní místo (bylo nádherné slunné počasí), nafotili snímky a přemístili jsme se autobusem ke Krematoriu a Židovskému hřbitovu. Zde jsme si vše prohlédli, nasáli dobovou atmosféru a zamysleli jsme se na tím, že se máme vlastně krásně.

    Je potřeba tyto informace vnímat, srovnávat a uvědomovat si, že některé historické události se už nesmějí nikdy opakovat!!! Vždyť Terezín se stal přestupní stanicí do vyhlazovacích táborů. Během okupace jím prošlo 160 000lidí, z toho Malou pevností 33 000!