• +420 461 612 774
  • zs.morasice@tiscali.cz
  • Morašice 27, 569 51 Morašice
  • Aktuality

    deváťáci v 19. století

    V pondělí 17. 12. 2018 jsme se s IX. třídou přenesli na chvíli do 19. století, kdy v Rakousku-Uhersku vládl Franz Josef I. Pokusili jsme si udělat jeho oblíbenou dobrotu pod názvem „Císařský trhanec“(Kaiserrschmarrn). Dle rakouského osvědčeného receptu jsme udělali těsto podobné těstu palačinkovému, do kterého se přidal navíc skořicový cukr, sušené ovoce a ořechy, pak se těsto krásně na másle dozlatova usmažilo, roztrhalo na menší kousky, naservírovalo na talíř a dochutilo marmeládou či zkaramelizovaným cukrem s kapkou rumu. Naše očekávání se splnilo, chlapci se ujali smažení a obracení těsta, dívky vše servírovaly a společně jsme ochutnávali. Dobrou chuť…                                                                                   Mgr. Andrea Dušková