• +420 461 612 774
 • zs.morasice@tiscali.cz
 • Morašice 27, 569 51 Morašice
 • Aktuality

  150 let školy – Jak šel čas

  Jak šel čas

  Jak šel čas v naší škole jsme si připomněli 16. -17. listopadu 2019.

  „150 let je v životě jedince nedostižná meta, v životě budovy je to jen určitý mezník.“ citace ředitele školy Karla Kováře z projevu v tělocvičně. My jsme si některé mezníky připomněli. Nejdříve začalo plánování, pátrání, vymýšlení, shánění, tisknutí, stříhání, později stěhování, zkoušení, aranžování a pak přišly dny „D“.

  1. listopadu dopoledne patřila škola bývalým a současným zaměstnancům školy. Těch se sešlo skoro padesát. Příjemná diskuse končila výborným obědem. Poté už se škola otevřela nedočkavým návštěvníkům. Absolventi byli obdarováni keramickým srdcem školy a jejich špendlíky zapíchnuté v přehledech tříd ukázaly, že jich školou prošlo cca 700. Dalších návštěvníků kolem 2000. Všechny prostory školy se proměnily v interaktivní muzeum. Návštěvníci se mohli kochat tisíci fotkami, zkoušet si moderní i staré školní aktivity. Těžko o všem psát, lepší bylo vše vidět či zažít na vlastní oči, třeba jako program v tělocvičně. Ten nás také provedl historií a křtem almanachu sepsaným panem ředitelem Karlem Kovářem. Poslední kousky jsou ještě k prodeji ve škole. Příjemné zážitky jste mohli vychutnat v kavárně U Veselé dýně, kde se v obsluze vystřídalo 33 žáků a mohli jste ochutnat 38 druhů zákusků. Co na závěr? Kdo nezažil, neuvěří! Tak třeba za 50 let.

  PS: Děkujeme návštěvníkům, rodičům, žákům, zaměstnancům…….. bez Vás všech by tato akce nešla zorganizovat.                                StanislavaCoufalová