• +420 461 612 774
 • zs.morasice@tiscali.cz
 • Morašice 27, 569 51 Morašice
 • Aktuality

  1. adventní setkání

  1. adventní setkání

  3.prosince jsme se sešli na 1.společném adventním setkání. Tak jako tradičně si všichni žáci posedali na chodbě a nedočkavě čekali, co se bude dít.

  Už při první písni pěveckého sboru se slavnostně rozsvítil náš velký vánoční stromek spolu s dalšími světýlky v popředí. Vánoční atmosféra už tu byla se vším všudy, když pokračovali žáci 2. a 5.třídy s krásnými zimními písněmi a básněmi.

  A najednou dopředu přichází Marie, v očekávání Ježíška, spolu s Josefem. Jsou na cestě do Betléma. Potom se objevila zajímavá postava, zvaná Advent, na hlavě věnec se čtyřmi svíčkami. Dětem vysvětlila, co advent znamená, které adventní neděle nás čekají, které svíčky si mohou doma zapálit a jaké tradice a zvyky se během adventu dodržují.

  Představily se „Barbory“ se svou tradiční třešňovou větvičkou „barborkou“. Nechyběl ani Mikuláš v doprovodu milého anděla. Popovídal s dětmi, kdo vlastně je a naladil je na středeční mikulášskou nadílku. Potom mezi děti vtrhly s halasem „Lucie“, strašidla v bílém hábitu a s dlouhými špičatými nosy. Rozhodly se zřejmě, že celou školu uklidí, napečou všem cukroví a kdoví, co ještě.

  Josef s Marií pokračovali pokojně na své dlouhé cestě do města Betléma a my jsme rozsvítili nakonec naši první velkou adventní svíci.

  Mgr. Jana Renzová